home office

Wydajne drukarki atramentowe do domu – Drukarki Home office, drukarki przydatne w pracy zdalnej

Przebywając w domu zdarza się, że potrzebujemy skorzystać z drukarki: chociażby pisząc pracę magisterską gdzie stale nanosimy poprawki po konsultacji z promotorem, pisząc podanie o urlop macierzyński do pracy, a może nasze dziecko potrzebuje wydrukować informacje do szkoły, czy też masowo dokonujemy wydruków.

Niezależnie od czasu i przyczyny potrzeby skorzystania, nawet podczas codziennego funkcjonowania na co dzień zdarza się, że drukarka jest nam po prostu niezbędna. W sytuacji gdy jej nie posiadamy a mamy nagłą potrzebę wydrukowania konkretnego pisma jesteśmy zmuszeni zgrywać pliki na pendrive a następnie pędzić do puntu wydruku, który może być w danym momencie akurat zamknięty ze względu na nieprzewidzianą awarię bądź ze względów urlopowych i w taki oto sposób mały dotychczas problem przekształca się w dużą komplikację w związku z czym nasze plany są pokrzyżowane.

Czy ten cały proces logistyczny dotyczący wydruku czasem jednej strony jest tego wart ?

Z pewnością po dłuższych rozważaniach dojdziemy do wniosku że, nie i zdecydowanie prostszym i rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup drukarki, która będzie służyć nam pomocą właśnie w takich awaryjnych momentach. Wydawać się może, że wiążę się to z większymi kosztami niż zlecenie wydruku osobie postronnej jednak z biegiem czasu przekonamy się, że koszty za drukarkę szybciej nam się zwrócą niż stałe zlecanie drukowania zwłaszcza masowych ilości.

Jednak zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej drukarki służącej nam do wydruków domowych musimy wiedzieć podstawowe elementy jakimi warto się kierować przed zakupem sprzętu. Jednym z kluczowych kwestii jakie warto rozpatrzeć jest przedmiot wydruku, a mianowicie chodzi oto czy drukarka będzie nam służyła w celu wydruku treści tekstu czy będzie ona miała za zadanie drukowanie ilustracji oraz zdjęć. Dzięki przeprowadzanych testom drukarek jakie są wykonywane przez producentów poszczególnych sprzętów wprowadzanych na rynek do sprzedaży mamy możliwość uzyskać informacje dotyczące wydajności atramentu poszczególnej drukarki. Zwłaszcza jeżeli nastawiamy się na wydruki kolorowych ilustracji – warto zwrócić uwagę na produktywność pojemnika zawierającego kolorowy tusz. Na szczęście w trosce o swoich klientów producenci dokonali odpowiednich statystyk, spośród których wyłonili 5 rekomendowanych przez nich samych modeli drukarek atramentowych przeznaczonych do użytku domowego.

Drukarka do domu HP OfficeJet 202

HP OfficeJet 202 to jeden ze sprzętów wyższej półki, dlatego też nie należy do najtańszych bowiem jej cena kalkuje na ok. 900 zł. Jednak nie cena wpływa na to, iż jest to sprzęt wysokiej klasy a fakt który mówi, że nie wymaga ona stałego dostępu do prądu ze względu na wbudowaną baterię  dającą mu również możliwość funkcjonowania bez energii elektrycznej – stąd jest mobilna, a jej przeniesienie w inne miejsce nie stanowi problemu. 10 stron na minutę to czas, jaki poświęca na wydrukowanie dokumentu w czerni a w kolorze zajmuje jej to około 6 minut. Według zalecanych parametrów technicznych można wydrukować tym modelem miesięcznie około 300 stron  choć nie zmienia to faktu, że można drukować więcej. Ponadto HP OfficeJet wyposażony jest w 2 pojemniki atramentowe czarny oraz kolorowy oraz ma możliwość łączenia się z siecią Wi-Fi.

Drukarka HP OfficeJet Pro 7110

HP OfficeJet Pro 7110 to równie dobrej jakości sprzęt jak wcześniej wspomniany z tym iż nie posiada możliwości drukowania bez  podpięcia do prądu. Parametry jakie posiada są jeszcze lepsze niż Jet 202 bowiem jest niesamowicie szybki potrafi  wydrukować 15 stron w ciągu minuty w czerni i 8 w kolorze. Oprócz wydruku w formacie A4 posiada możliwość wydruku A3+, które możemy zlecić jednorazowo nawet do 250 stron ze względu na taką zawartość stron podajnika. Drukarka również łączy się z siecią WiFi a jej miesięczna skuteczność to wydruk nawet do 800 stron.

Urządzenie drukujące OfficeJet Pro 6230

OfficeJet Pro 6230 to kolejny model polecany przez producentów marki HP, którzy rekomendują ten sprzęt dla osób oczekujących od sprzętu druków wykonywanych masowo, w których model się specjalizuje. Jest on w stanie dokonać 18 stron wydruku w ciągu minuty w czerni i 10 w kolorze. Jet Pro posiada bezprzewodową kartę sieciową Wi-Fi i jako jeden z niewielu posiada funkcję dwustronnego wydruku. Miesięcznie jego praca jest szacowana na 15 tysięcy stron a możliwe jest to dzięki niezwykłej wydajności jaką posiada, która zwyczajowo jest przyjęta dla drukarek laserowych. Ponad to najbardziej zaskakuje cena drukarki, która wynosi 150 zł.

Drukarka Home Office Epson L310

Epson L310 to sprzęt również nastawiony na wydruki dokonywane masowo zarówno w kolorze jak i czerni bez zbędnej wymiany tuszu. Nie jest on tak szybki jak wcześniejszy model niemniej jednak gwarantuje szybkości do 9,2 strony na minutę w czerni oraz 4.5stron kolorowych. Patrząc jednak na statystyki miesięczne robi niesamowite wrażenie – 1200stron w czerni oraz 6500 w kolorze można zatem drukować dzięki niej spokojnie malowanki. Jego najważniejszą z zalet niezwykle cenioną przez klientów są tanie zamienniki które kosztują około 20zł. Niemniej jednak ma też wadę a mianowicie brak możliwości połączenia z siecią Wi-Fi.

Drukarka do domu Canon IP7250

Producenci w swoich zasobach wyróżniają również drukarkę Canon IP7250, która kwalifikuje się do przyzwoitej kategorii cenowej, jej koszt to około 280 zł. Jej dobrymi stronami jest wysoka rozdzielczości wynosząca 9600 dpi oraz możliwość szybkiego wydruku do 15 stron w ciągu minuty w czerni oraz 10 na kolorowo. Jako jedyna posiada możliwość nadruku na płytach Cd a także druku dwustronnego. Łączy się zarówno z siecią WiFi jak i routerem przez USB.

Opis przestawionych modeli drukarek przetestowanych oraz rekomendowanych przez producentów  jest w niektórych przypadkach zaskakujący ze względu na funkcję jakie posiadają. Zanim jednak zdecydujemy się na którykolwiek z  tych niezwykle ciekawych modeli warto przeanalizować do czego będziemy konkretnie wykorzystywać usługi drukarki dzięki czemu łatwiej będzie nam podjąć słuszną decyzję.

Artykuł stworzony przez częstochowską firmę Optima MD, która zapewnia firmom z Częstochowy i okolic wsparcie informatyczne, serwisowe w zakresie sprzętu biurowego i sprzętu domowego użytku.

Skomentuj wpis