meeting w biurze

Tanie drukowanie w firmie

Niezależnie od tego czy jesteśmy właścicielami dużej firmy czy mikro przedsiębiorstwa, w dzisiejszych czasach ciężko obyć się bez drukowania. Jeżeli przyjrzymy się naszej firmowej codzienności, zauważymy jak często musimy korzystać z drukarki.

Istotnym czynnikiem, który wpływa na koszty eksploatacji drukarki, jest ilość zużytego tuszu. Wycena monochromatycznego bądź kolorowego wydruku w najczęściej stosowanym formacie nie powinna stanowić problemu, lecz będzie wymagać od nas poświecenia czasu na analizę. Jeżeli chcemy wprowadzić zmiany prowadzące do oszczędności powinniśmy także zastanowić się jakie dokumenty najczęściej tworzymy. Jeżeli z reguły jest to tekst, najlepiej w naszej firmie sprawdzi się drukarka atramentowa. Przy grafikach, ilustracjach bądź broszurach bez wątpienia lepiej zainwestować w drukarkę laserową.

Po przeanalizowaniu potrzeb firmy powinniśmy także prześledzić wydajność drukarki. Informacja na ten temat zazwyczaj umieszczona jest na stronie producenta. Dowiemy się z niej ile wynosi przewidywany miesięczny wskaźnik obciążenia dla danego modelu drukarki. Zatem po przeanalizowaniu systemu pracy i wydruków we własnym przedsiębiorstwie określimy czy wytypowany model drukarki będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Aby drukować tanio w firmie oprócz wydajnego urządzenia warto rozważyć zakup zamienników wkładów do drukarki. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment tego typu produktów. W naszym sklepie zaopatrzą się państwo w zamienniki m.in. takich firma jak Hewlett-Packard ,Brother, Kyocera, Canon, Panasonic, Dell, Epson, , Konica Minolta,  Lexmark, Oki,  Ricoh, Samsung, Sharp, Toshiba czy Xerox.

Do drukarek laserowych powinniśmy zaopatrzyć się w zamiennik tonera, możemy je zakupić na ArtJet lub w sklepie stacjonarnym, choć w sklepach stacjonarnych bardzo często doliczana jest dodatkowa marża, więc taniej wyjdzie nas zakup w sklepie internetowym z zamiennikami tuszów i tonerów.

Aby za tę samą cenę wydrukować więcej, przy zakupie zamiennika sprawdźmy jakość użytego tuszu, dzięki któremu będziemy drukować wydajniej. Istotną funkcją przy tego typu urządzeniach jest wskaźnik poziomu tuszu, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować jego ilość i w razie potrzeby odpowiednio wcześnie zamówić toner lub po prostu wymienić na nowy. Aby wspomóc drukowanie na drukarce laserowej możemy dodatkowo wyposażyć ją w toner wraz z bębnem światłoczułym, dzięki któremu drukowanie będzie jeszcze bardziej wydajne a naniesiony nadruk trwalszy.

biurko z kompem

Jeżeli natomiast jesteśmy posiadaczami drukarki atramentowej, którą zakupimy nieco taniej od wersji laserowej, powinniśmy zakupić tusz w formie zamiennika. Przy drukarkach atramentowych nie będziemy potrzebowali zerkać na wskaźnik poziomu tuszu ponieważ większość drukarek tego typu posiada specjalne chipy, które wyświetlają informację o poziomie tuszu  na panelu LCD, przekazują ją do oprogramowania zainstalowanego w komputerze, bądź też są w stanie oszacować liczbę stron, które będziemy mogli wydrukować używając jednego zestawu pojemników.

Decydując się na zamienniki postarajmy się dokonać zakupu produktu z wysoką jakością tuszu, ale w przystępnej cenie co pozwoli na ergonomiczne drukowanie w naszym przedsiębiorstwie. Warto również rozważyć zakup większej ilości zamienników i wynegocjować przy tym darmową ich dostawę.