para przy wystrojonych oknach

Dekoracje okien na Święta Bożego Narodzenia

Przed świętami Bożego Narodzenia nie tylko choinka staje się elementem dekoracji pomieszczenia. Jednym z podstawowych elementów świątecznego wystroju jest okno. Jednocześnie ważne jest, aby nie tylko cieszyło domowników swoją bajeczną dekoracją, ale także wyglądało efektownie od strony ulicy.

Płatki śniegu

Taka dekoracja jest bardzo prosta do przygotowania. Prawie każdy może je wyciąć z papieru. Inną opcją są płatki śniegu z folii. Możesz wyrzeźbić płatki śniegu, używając tylko swojej kreatywności. Możesz też poszukać skomplikowanych szablonów w Internecie.

Wzory i rysunki

Pamiętacie, jak w dzieciństwie rysowaliśmy bałwany i napis „Szczęśliwego Nowego Roku” na oknie akwarelami? Ten pomysł można wykorzystać także dziś. Spróbuj też ozdobić okno sztucznym śniegiem i pastą do zębów. Możesz samodzielnie wymyślić rysunek lub ponownie użyć wyciętych szablonów. W tej wersji na szablon nakłada się sztuczny śnieg, następnie usuwa się papier. W efekcie uzyskuje równe i piękne wzory.

Papier

Jeśli szukasz czegoś bardziej skomplikowanego niż płatki śniegu, możesz przykleić na oknach szablony postaci Świętego Mikołaja lub też bałwanki, jelenie, gałęzie jodły i inne atrybuty kojarzące się ze świętami. Takie papierowe elementy na parapecie mogą być oświetlone od wewnątrz girlandą światełek LED. Może to być noworoczny las, Święty Mikołaj podróżujący na swoich saniach, zwierzęta bawiące się w śniegu.. Taka instalacja wygląda naprawdę bajecznie.

Kompozycje iglaste

Inną opcją do dekoracji parapetu będą kompozycje wykonane z prawdziwych lub sztucznych gałązek świerkowych, wieńców świątecznych. Będą świetnym zestawieniem z choinką. Kompozycje świerkowe można ozdobić szyszkami, wstążkami, jagodami, kulkami, dekoracyjną posypką itp. Możesz je kupić w sklepie internetowym lub zrobić samodzielnie.

girlandy

Girlandy

Dla tych, którzy nie mają czasu na przygotowywanie ozdób, a jednocześnie chcieliby uzyskać efekt, to zakup girland będzie doskonałym rozwiązaniem. Przede wszystkim mówimy o girlandach elektrycznych z różnymi trybami świecenia, ale nie można też zapominać o jasnych girlandach foliowych, którymi można w oryginalny sposób ozdobić otwór okienny. Zwróć też uwagę na girlandy z kulek i gałęzi sosny. Miłośnikom rękodzieła polecamy girlandy z wacików, szyszek, płatków śniegu. Zobacz więcej podobnych inspiracji na dekoracje okien na Święta.

Świecące zabawki

Oprócz (lub zamiast) girland elektrycznych możesz też kupić świecące ozdoby w postaci choinek, bałwanów, jeleni i innych postaci. Te figurki są wyposażone w oświetlenie LED, które nadaje im szczególnego uroku. Umieść zabawki na parapecie, a uzyskasz magiczną instalację świetlną, która zwróci uwagę domowników, jak też osób na zewnątrz.

Wiszące dekoracje

Duże wiszące ozdoby przyczepione do okien wyglądają oryginalnie i stylowo. Mogą to być duże złote lub srebrne dzwonki, kule zawieszone na wstążkach lub koralikach. W połączeniu z kompozycją iglastą wyglądać będą wyjątkowo świątecznie.

Lampiony i świece

Jeśli wolisz spokojny płomień świecy zamiast świateł elektrycznych, przyjrzyj się bliżej świątecznym lampkom i świecznikom. Wyobraź sobie, jak wspaniale jest oglądać żywy płomień w obrębie okna.