Rolety czy żaluzje drewniane – co lepiej sprawdzi się w biurze

Podczas urządzania biura na pewno staniecie przed dylematem – czy lepiej zakupić na okna rolety czy żaluzje drewniane? Które z rozwiązań dostępnych na rynku sprawdzi się najlepiej? Warto rozważyć różne opcje i przemyśleć je przed podjęciem konkretnej decyzji.

W biurze spędzamy codziennie bardzo dużo czasu więc nasz komfort jest kwestią bardzo ważną. Niestety latem pomieszczenia błyskawicznie się nagrzewają od promieni słonecznych, co w połączeniu z ciepłem oddawanym przez komputery daje temperaturę nie do wytrzymania. Przesłony okienne do biura powinny więc spełniać kilka ważnych kryteriów. Przede wszystkim powinny one być wytrzymałe i odporne na eksploatację. Ważne, aby nie sprawiały kłopotów i nie było konieczności regularnego wzywania do nich serwisanta. Istotną kwestią jest też funkcjonalność przesłon okiennych. W biurze bardzo często zasłaniamy i odsłaniamy okna dlatego mechanizm zwijania i rozwijania powinien być łatwy w obsłudze. Pamiętajmy też o tym, aby całkowicie nie zasłaniać światła dziennego – doświetlenie jest przecież mimo wszystko bardzo ważne dla naszego zdrowia i oczu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą osłony z całkowitą możliwością ich regulacji. Takie osłony pozwalają na zasłonienie wybranych partii okien.

Do wyboru odpowiednich przesłon okiennych można też podejść od strony kwestii związanych w montażem – jeśli biuro nie należy do nas i nie chcemy pozostawić śladów po naszych osłonach, powinniśmy zdecydować się na takie, które można zamontować bezinwazyjnie. Nie zapominajmy też o konieczności sprzątania – na pewno łatwiej przetrzeć osłony mokrą szmatką, niż oddawać materiały do chemicznego czyszczenia.

Dlatego warto rozważyć, czy lepszą opcją są rolety czy żaluzje. Wybór rolet wewnętrznych dostępnych na rynku jest bardzo duży – możemy przebierać między roletami klasycznymi, rzymskimi, plisowanymi czy roletami dzień-noc. Wszystkie je łączy jedna ważna cecha – są wykonane z tkaniny, co znacznie utrudnia ich czyszczenie. Dlatego bardzo często w biurach spotyka się żaluzje wykonane z drewna. Lamele żaluzji bez problemu możemy wyczyścić wilgotną ścierką. Dzięki temu nie ma problemu z kurzem czy zabrudzeniami.

Żaluzje drewniane to rozwiązanie ponadczasowe. Drewno pasuje do każdego pomieszczenia i do każdego wystroju wnętrz. Takie klasyczne żaluzje doskonale chronią przed promieniami słońca. Co ciekawe, dzięki żaluzjom możemy swobodnie regulować zaciemnienie pomieszczenia. Do wyboru mamy trzy szerokości lameli – 25, 50 i 65 mm. Przy mniejszych oknach wskazany jest wybór szerokości 25 mm, natomiast przy dużych oknach śmiało można zdecydować się na lamele o szerokości 50 lub 65 mm. Żaluzje drewniane można zamówić na wymiar, co ułatwia sprawę, gdyż okna biurowe często bywają niewymiarowe. Do obsługi takich żaluzji wykorzystuje się prosty w obsłudze mechanizm sznurkowy. Jeśli chodzi o montaż to można zdecydować się na opcję bezinwazyjną, co wyeliminuje ryzyko powstania jakichkolwiek szkód na ścianach biura.