Piękny fotel w biurze na tle okna

Zastosowanie rolet dzień noc w pomieszczeniach biurowych

Rolety stały się ostatnio bardzo popularnym sposobem dekorowania okien plastikowych. To płócienne tkaniny wyposażone w mechanizm, który pozwala je całkowicie zwinąć lub dostosować ich długość i zamocować na pewnym poziomie. Rolety dzień noc coraz chętniej wykorzystuje się zwłaszcza przy aranżowaniu przestrzeni biurowych.

Funkcje rolet dzień i noc

Najprostszy rodzaj mechanizmu składa się z wału, środnika, deski (pionu) przymocowanych do dna środnika w celu równomiernego opuszczania / podnoszenia, prowadnic i łańcuchów, za pomocą których można sterować mechanizmem. Oprócz tego, że rolety stanowią element wystroju, który wraz z innymi elementami wyposażenia wnętrz nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny styl, to pełnią również funkcję ochronną i użytkową, zwłaszcza jeśli chodzi o pomieszczenia biurowe, gdzie zachodzi konieczność stworzenia odpowiednich warunków do pracy.

Zalety rolet dzień noc

Przede wszystkim częściowo lub całkowicie zapobiegaj przenikaniu światła z zewnątrz, a także są w stanie ukryć przed wścibskimi oczami wszystko, co dzieje się w środku. Pozwalają chronić meble biurowe przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i blaknięciem. Rolety pozwalają nam stworzyć szczelinę powietrzną między oknem z podwójnymi szybami a pokojem. Tym samym w chłodnym sezonie nie pozwalają na przenikanie zimnego powietrza, a latem chronią przed gorącem. Wszystko to znacząco wpływa na komfort pracy pracowników w biurze, a tym samym wydajność pracy.

Zasłony dzień noc

biznesmanZasłony dzień noc są wykonane ze specjalnego płótna, które łączy przezroczyste i nieprzezroczyste paski. Różnią się od innych typów tym, że w projekcie zastosowano dwa równoległe cięcia tkaniny. Przesuwając jeden względem drugiego i łącząc paski, można dostosować stopień ściemnienia. Można je również w pełni podnieść. Zasłony „Dzień – noc” – to złoty środek między nudnymi żaluzjami biurowymi a przytulnymi tkaninami domowymi. Główną różnicą jest możliwość regulacji intensywności oświetlenia bez konieczności ciągłego podnoszenia i opuszczania rolety.

Najczęściej tego typu rolety mają ergonomiczne konstrukcje o niewielkich rozmiarach, które są instalowane wewnątrz otworu bezpośrednio do ramy okiennej za pomocą taśmy dwustronnej lub specjalnych wsporników. Zatem niecały otwór jest zamknięty, ale tylko sama szyba. Czasami rolety tego typu występują też w formule rollo – mają większy rozmiar, cięższy pręt i są mocowane poprzez wiercenie w ścianie lub suficie przed otworem okna. W każdym przypadku mają wiele zalet, które sprawiają, że doskonale sprawdza się w przestrzeniach biurowych.

Przede wszystkim jak wspomnieliśmy, są funkcjonalne i mają wszelkie zalety, jakie mają każde rolety. Jednocześnie rolety tego typu są estetyczne i nadają pomieszczeniom nieco elegancji. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w takich przestrzeniach jak pomieszczenia firmowe, gdzie efekt wizualny świadczy o samej firmie i marce. Odpowiednia aranżacja pomieszczeń może zatem nie tylko poprawić komfort pracy zatrudnionych tam osób, ale też w wydatny sposób zwiększyć prestiż firmy.

Skomentuj wpis