narzędzia potrzebne do zrobienia hybrydowych paznokci

Jak zrobić paznokcie hybrydowe

W ostatnich latach hybrydowe paznokcie stały się bardzo popularne. Przede wszystkim taka forma charakteryzuje się tym, że manicure jest bardziej trwały niż w przypadku tradycyjnego. Paznokcie hybrydowe większość kobiet wykonuje oczywiście u kosmetyczki, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że można również wykonać je samodzielnie w domu, tylko trzeba również wiedzieć jak to zrobić. Wykonanie takich paznokci może zająć kilkanaście minut, gdy ktoś ma wprawę i do tego odpowiednie produkty.

Popularność manicure hybrydowego

Obecnie paznokcie hybrydowe są jedną z najbardziej popularnych metod zdobienia oraz pielęgnacji paznokci. Dzieje się tak ze względu na ich trwałość. Dobrze wykonane paznokcie będą trzymać się kilka tygodni. Taki manicure daje gwarancje, że paznokcie będą w dobrym stanie przez długi czasu. Dlatego jeśli kobiet nie ma zbyt dużo czasu to zrobienie takich paznokci będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie będzie trzeba ich odnawiać. Można będzie wykonać taki manicure w profesjonalnym salonie, albo robić go można we własnym domu. Trzeba jednak do tego odpowiednio się przygotować.

Co będzie potrzebne do zrobienia manicure hybrydowego

Do wykonania paznokci hybrydowych będą potrzebne takie elementy wyposażenia jak pilnik, kostka, odtłuszczacz, primer, baza hybrydy, wybrany kolor, nawierzchnia hybrydowa, lampa UV oraz oliwka do skórek.

Jak wykonać hybrydowe paznokcie?

Cały proces zaczyna się od odpowiedniego piłowania paznokci zgodnie z preferencjami. Następnie usunąć należy skórki. W kolejnym kroku płytkę paznokcia się matowi wykorzystując do tego blok polerski. Następnie paznokcie należy wytrzeć preparatem odtłuszczającym dzięki czemu usunie się z nic pył. Jeśli płytka jest trudna, tłusta, wtedy należy dodatkowo wykorzystać primer. Na tak oczyszczoną płytkę nakładamy warstwę bazy i utwardzamy przez dwie minuty pod lampą UV.

lampa uv do hybrydowych paznokci

Następnie można nakładać cienką warstwę koloru i ponownie w lampie należy to utwardzać przez 2 minuty. Po tym jak kolor hybrydy zostanie utwardzony następnie będzie trzeba nałożyć lakier nawierzchniowy określany topem. Lakier nawierzchniowy utrwala hybrydę i nadaje jej piękny połysk. Ten element również musi być utwardzany przez dwie minuty. Ostatnia warstwa, która będzie nałożona powinna być następnie przemywana z użyciem odtłuszczacza. W ostatnim kroku należy nałożyć oliwkę, wmasowujemy ją w paznokcie oraz skórki i paznokcie są już gotowe. Powinny przez 2-3 tygodnie się świetnie prezentować, po tym czasie kolor trzeba uzupełnić bądź zmienić.

W jaki sposób zdjąć hybrydę z paznokci?

Jeśli kobieta chce się pozbyć nałożonej na paznokcie hybrydy powinna rozpocząć od spiłowania nawierzchniowej warstwy paznokcia, na którym hybryda się znajduje. Następnie należy zamoczyć wacik w specjalnym płynie do usuwania hybrydy. Przykładamy do całej powierzchni płytki wacik nasączony takim płynem. Po przyłożeniu owijamy paznokieć folią aluminiową. Należy następnie odczekać kilkanaście minut. Po tym czasie będzie można odwinąć folię i delikatnie zdjąć lakier. Można także wykorzystać jako pomoc przy tym również drewniany patyczek albo pilnik. Lakier będzie odchodził płatami albo kawałkami. Nie można zrywać hybrydy na siłę, ponieważ w ten sposób doprowadzi sie do uszkodzenia płytki paznokcia.

procedura zdjęcia

Trzeba również pamiętać, że paznokcie potrzebują trochę odpoczynku od hybrydy, ponieważ stopniowo doprowadza ona do osłabienia płytki paznokci. Dlatego tutaj warto mieć na uwadze stosowanie przez jakieś czas a potem przerwę po zdjęciu hybrydy, by paznokcie mogły wrócić do pewnej naturalnej równowagi, by płytka miała czas na skuteczną regenerację. Gdy ta regeneracja będzie zrobiona będzie można oczekiwać, że za jakiś czas ponownie wykorzystywanie hybrydy będzie możliwe. Warto o swoje paznokcie zadbać i zapewnić im faktycznie możliwość dobrego wzrostu.