Dlaczego warto rozliczyć się z fiskusem, wykorzystując w tym celu darmowy program PIT 2019?

Z początkiem nowego roku każdego podatnika w Polsce czeka obowiązek rozliczenia swoich dochodów w Urzędzie Skarbowym. Można zrobić to na kilka sposób – bezpośrednio w okienku właściwego ze względu na miejsce zamieszkania urzędu, wysyłając pocztowy list poleconym lub z wykorzystaniem programu internetowego. Ostateczny termin złożenia deklaracji w związku z dochodami osiągniętymi w 2018 roku mija 30 kwietnia 2019 roku.

Uniknij problemów związanych z tradycyjnych składaniem deklaracji PIT

Nie odkładaj momentu rozliczania deklaracji podatkowej na ostatnią chwilę. W pośpiechu łatwiej o popełnienie błędów, zwłaszcza jeżeli wypełniasz formularz w sposób pisemny. Wówczas możesz pomylić się w obliczeniach lub wpisać niewłaściwe dane, co w konsekwencji będzie się wiązało z koniecznością złożenia korekty. Jeżeli nie zdążysz złożyć zeznania na czas, wtedy będą Ci grozić negatywne konsekwencje prawno-skarbowe.

Zdecydowaną większość niedogodności związanych z obowiązkiem złożenia zeznania podatkowego zdołasz uniknąć, jeżeli skorzystasz z darmowego programu PIT 2019. Taką aplikację możesz pobrać z internetu na dysk swojego komputera lub skorzystać z niej w wersji online. Dlatego mogą na takie rozwiązanie zdecydować się również posiadacze innych systemów operacyjnych niż Windows.

Dzięki programowi do rozliczania PIT-ów, złożysz deklarację bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wybierzesz właściwy formularz i wskażesz jedną z dwóch opcji sporządzania formularza. Jeżeli nie wiesz, jak wypełnić deklarację, wtedy najbezpieczniejszą opcją będzie skorzystanie z automatycznego kreatora. Wówczas zostaniesz przeprowadzony krok po krok przez wszystkie etapy składania zeznania. Tym samym zminimalizujesz do minimum ryzyko ewentualnych błędów. Możesz także wybrać drugą opcją – aktywne deklaracje, jeżeli jesteś w stanie wypełnić wszystkie pola formularza PIT 2019 bez dodatkowej pomocy.

W jaki sposób wypełnić PIT 2019 online?

W pierwszej kolejności Twoim zadaniem będzie wybór odpowiedniego formularza. Jeżeli osiągałeś jedynie dochody z pracy etatowej lub umowy cywilnoprawnej, wtedy będzie to najpopularniejszy druk PIT 37. W przypadku zaś osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, należy wybrać formularz PIT 36. Następnie warto przygotować wszystkie druki PIT 11, dostarczone przez pracodawców. Jeżeli osiągałeś dochody z różnych źródeł, wtedy konieczne będzie ich zsumowanie. Staniesz także przed wyborem sposobu rozliczania PIT – samodzielnie czy wspólnie z małżonkiem, a następnie zostaniesz poproszony o uzupełnienie danych osobowych oraz wskazanie właściwego urzędu, do którego dostarczysz formularz.

program do pit darmowy pit format
Bezpłatny program PIT FORMAT – wersja on-line

System automatycznie wyliczy wszystkie kwoty na podstawie wskazanych wartości przychodu. Po wprowadzeniu informacji dotyczących odprowadzonych składek oraz ewentualnych ulg podatkowych, dowiesz się jaka jest ostateczna kwota nadpłaty lub niedopłaty. Program do rozliczania PIT 2019 przed wysłaniem formularza zweryfikuje prawidłowość jego wypełnienia. Nie będziesz musiał składać jakiegokolwiek podpisu, co jest konieczne w przypadku sporządzania deklaracji w sposób tradycyjny. Dowodem prawidłowego dostarczenia formularza do Urzędu Skarbowego będzie otrzymanie pliku UPO (Urzędowego Potwierdzenia Odbioru).

Skomentuj wpis